Návody

ČASTÉ DOTAZY K  PROBLEMATICE TETOVÁNÍ

 

Bolí to?

Nedá se říct, že tetování bolí, spíš může být nepříjemné. Je to navíc dost individuální, záleží na prahu bolestivosti a na části těla, která je tetovaná. Více citlivější jsou místa v oblastech jako např. přes páteř, klíční kosti, podbřišek, loket, žebra apod.


Děláte i tetování, které za 5 let zmizí?

Ano, ale nedoporučujeme takové tetování. Tahle metoda využívá barev pro permanentní make-up. V pleti se tenhle pigment drží pár let, protože se kůže na obličeji často obnovuje, ale na jiných částech těla se to neděje tak často, takže tetování tam může vydržet mnohem déle. Navíc se design nevytratí najednou, ale postupně – vybledne a to třeba jen některá část nebo barva a rozhodně potom nevypadá ani trochu dobře.Jediná výhoda je,že se dá daný obrázek za par let přetetovat na něco jiného.Ten, kdo si není úplně jistý, jestli by na sobě nějaký trvalý design skutečně chtěl mít, může zkusit např. zdobení Hennou. Kolik to stojí?Nejnižší částka je 1000,- Kč. Cena se odvíjí od náročnosti motivu, kolik se použije barev, jak velká plocha bude vybarvená apod.přibližně 100Kč za cm.


Jak si vybrat motiv tetování?

Ve studiu je k dispozici několik katalogů, ze kterých se dá čerpat inspirace, nebo přímo něco vybrat.Samozřejmě každý motiv se upravuje tak aby obrázek byl originální. Pokud nemáte jasnou představu o tom, co byste chtěli nebo jste v katalogu nenašli to, co jste hledali, je tu možnost konzultace s tatérem, který pro Vás design vytvoří. Další možností je shlédnout internetové stránky o tetování (příklady), kde jsou galerie motivů. Když vybíráte design pro svoje tetování, myslete zároveň na její umístění na těle. Vždycky vypadá líp, když tetování ‚ladí‘ s křivkami těla, záhyby a svaly. S estetickou stránkou Vám ale tatér, který není lhostejný k výsledku své práce, vždy poradí.


Používáte sterilní jehly a nástroje?

To je naprostou samozřejmostí. Všechny jehly i nástroje určené pro výkon tetování procházejí sterilizačním procesem v horkovzdušném sterilizátoru při 180 stupních na 20 min.Sterilizují se navíc v uzavřených nerezových dózách v lukasterických sáčcích a kontrolovaném pracovníky hyg. stanice. Jehly,kanyly jsou navíc jednorázové!


Jak dlouho se tetování hojí?

Za normálních okolností do týdne odpadají stroupky a do 3 týdnů je tetováž zahojená úplně.


Bude mě hojení tetování v něčem omezovat?

Hlavně byste měli po dobu min. 1 týdne minimalizovat riziko infekce – tzn. dbát na hygienu, čisté oblečení a ručníky, nekoupat se v rybníce, řece apod., dále nesportovat (pot, namáhaná kůže atd.), nemáčet tetování dlouho ve vodě, nevystavovat ji slunci.


Tetujete i osoby mladší 18-ti let?

Pouze osoby starší 15 let a pouze s doprovodem a souhlasem rodičů.


Tetujete i v oblasti genitálií?

Ne.


Musím se na tetování objednat?

Vždycky si musíte nejprve dohodnout s tatérem jak termín, tak i motiv, který bude tetovat. Takže při první návštěvě studia by jste se měli dohodnout na těchto dvou věcech a při druhé návštěvě se provede tetování. Termín k tetování je závazný a na takový termín se skládá záloha ve výši min. 500 Kč Pokud se na termín k tetování nedostavíte nebo se 48 hodin předem nedohodnete na změně či zrušení termínu, pak vám tato záloha propadá !


Jaké je nejvhodnější období pro tetování?

Nejvhodnější období pro tetování je celý rok, za předpokladu dodržení zásad péče o čerstvé tetování. Nikdy před tetováním nepožívejte silnou kávu, alkohol ani jiné drogy! Na tetování se dostavte v přesně uvedenou dobu, tedy určitě ne dříve ani později. Přijďte v dobré náladě, čistém oblečení, najedeni, a dbejte na dodržení pitného režimu!


Jak se o tetování správně starat?

Tetování je otevřená rána o kterou je nutno se přepečlivě starat. Nesprávným zacházením je možné tetování úplně zničit. Navíc kůže není plátno. Není to levná záležitost, proto je nutné dobře prostudovat hojení tetováže. Vyhněte se proto infekci a mnohým nepříjemnostem spojeným se zanedbáním péče o čerstvé tetování.

 • 3 hodiny po skončení tetování sejměte plastikovou bandáž. Více nenasazujeme!
 • Omyjeme mýdlem pod studenou tekoucí vodou. Nedřeme!
 • Jemně osušíme papírovým ubrouskem (kuchyňské role) do sucha. Za 3 hodiny namažeme hojivou mastí, nejlépe Bepanthen plus. I když to pálí, tak rozmažte do ztracena. Na tetování by neměla být velká vrstva masti, ale jen tenký film.
 • Před každým namazáním hojivé masti musíte tetování omýt vodou a mýdlem. Provádí se 20 minut před mazáním . Mýdlo stačí levné – tuhé, nebo nějaké antibakteriální (mýdlo řádně opláchněte, omývejte po dobu nezbytně nutnou k omytí) . Vlhkost se odsává papírovými ubrousky nebo můžete použít kuchyňské role.
 • Druhý den mazat hojivou mastí ráno, odpoledne a večer (3 x denně).
 • Tetování dále mažeme 4 až 6x denně (dle potřeby, po uschnutí tetováže). Hojivý proces trvá 4-7 dní u černého tetování, 7-12 dní u barevného tetování.
 • Chcete-li se umýt, namažte tetováž silnou vrstvou bílé vazelíny. Během 5-ti minut se osprchujte. Vazelínu po osprchování omyjte mýdlem a odsajte vlhkost s pokožky do sucha.ZÁSADY

BĚHEM HOJENÍ:

 • NEVYSTAVOVAT TETOVÁNÍ VODĚ
 • NEŠKRÁBAT MÍSTO
 • PRVNÍ MĚSÍC NEVYSTAVOVAT SLUNCI ANI SOLÁRIU
 • NECHAT VĚTRAT A NENOSIT TĚSNÉ ODĚVY
 • PRVNÍ KOUPÁNÍ S VAZELÍNOU PO 24 HODINÁCH OD PROVEDENÍ
 • KDYBY SE VYSKYTLY JAKÉKOLI PROBLÉMY, IHNED NÁS KONTAKTUJTE

CO KOUPIT:

 • BEPANTHEN – plus – hojivý krém (30g/110Kč – koupíte v lékárně) 5-7 dní hojení
 • VAZELÍNU – 30g-50g (vaselium album – 15-20 Kč dle obsahu). Zdarma dostanete u nás, na místě si vyžádejte. Ve studiu Vám řeknu o hojení více.

Spokojené hojení tetování vám přejí tatéři Daniel Read Glos a Monika

Tattoo – Piercing – Read – Studio